Anti-Phishing

Phishing vakaları müşterilerinizin sahip olduğu finansal varlıkları ve şirketinizin itibarını riske atar. Her gün ortalama 25000 kullanıcı Phishing saldırısını içeren bir durumla karşılaşmaktadır. Phishing saldırılarında maruz kalan müşteriler bu vakalardan müşterisi olduğu şirketleri sorumlu tutmaktadır. Bu durum şirketlerin marka itibarını ve müşteri kaybını etkilemektedir.

Net Koruma, dünyada ilk ve tek olarak geliştirmiş olduğu Anti-Phishing çözümüyle Phishing vakalarının henüz hazırlık aşamasındayken online olarak tespitini ve erişime engellenmesi konusunda kesin ve hızlı çözümler sunarak kuruluşunuzu ve müşterilerinizi korur.

Anti-Phishing uygulamasında iki farklı servis sunulmaktadır. Bunlardan ilki Phishing vakalarının online tespitini sağlayan Monitor servisleri ve tespit edilen Phishing vakalarının erişime engellenmesini sağlayan Takedown servisi sunulmaktadır.

Monitör Servisleri

Monitor servislerinde 8 farklı alan online olarak kontrol edilmektedir.

8 Çeşit Monitor Servis Hizmeti Bulunmaktadır.
Domain Monitor Domain Monitor

Domain Monitor, içeriğinde markanızın yer aldığı yeni kaydedilmiş alan adlarını (örn: (yourbrandonline.com)12 saatte bir tarayarak tespit edilmesini sağlar. Tespit edilen tüm alan adları kontrol panelinde yer almakla birlikte belirlediğiniz e-mail adresine düzenli olarak gönderilir. Phishing vakalarının %92’sinde alan adı içeriğinde saldırı yapılan markanın yer aldığı tespit edilmiştir.

Domain Monitor Content Monitor

Content Monitor, Domain monitor servisi ile tespit edilen ve henüz yayında olmayan riskli alan adlarını (örn: yourbrandonline.com) her 10 dk. da bir kontrol ederek içeriğinde belirlediğiniz kelimelerin yer alması halinde alarm üreten servistir. Bu servis sayesinde Phishing amaçlı hazırlanmış web sitesi yayına alındığı anda haberdar edilmenizi sağlar.

Domain Monitor Hosting Monitor

Hosting Monitor, Domain monitor servisi ile tespit edilen ve henüz yayında olmayan riskli alan adlarını (örn: yourbrandonline.com) her 10 dk. da bir kontrol ederek sunucu hizmeti almaya başladığı anda tespit edilmesini ve alarm üretilmesini sağlayan servistir. Bu servis sayesinde Phishing amaçlı kullanım riski yüksek bir alan adı yayına başladığı anda haberdar edilmenizi sağlar.

Domain Monitor Ads Monitor

Ads Monitor, Google ve Yandex arama motorlarında yer alan üst sıra reklamlarının tespiti için her 10 dk. da bir belirlediğiniz anahtar kelimeleri search ederek üst sıra reklam yer alması halinde tespit edilmesini ve alarm üretilmesini sağlayan servistir. Bu servis sayesinde Phishing amaçlı oluşturulan bir web sitesine yönlendirme yapmak için arama motoru üst sıra reklamlarının kullanılması durumunda bu reklamların anında tespit edilmesi sağlanır.

Domain Monitor Google Monitor

Google Monitor, belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri Google arama motorunda search ederek ilk 20 sonuç içerisinde Phishing içeriği yer alması halinde bu içeriğin edilmesini ve alarm üretilmesini sağlayan servistir. Bu servis sayesinde Phishing amaçlı oluşturulan bir web sitesine yönlendirme yapmak için oluşturulan ve Google sonuçlarında yer alan içeriklerin tespit edilmesi sağlanır.

Domain Monitor Social Media Monitor

Social Media Monitor, Facebook, Instagram ve Twitter’da içeriğinde markanızın yer aldığı bir sayfa veya hesap oluşturulması halinde anında tespit edilmesini ve alarm üretilmesini sağlar. Bu servis sayesinde Phishing saldırı amaçlı düzenlenmiş olan Social Media hesaplarının tespit edilmesi sağlanır.

Domain Monitor Apps Monitor

Apps Monitor, App Store ve Google Play marketlerinde markanızın adının yer aldığı bir uygulama yayına alındığı anda tespit edilmesi ve alarm üretilmesini sağlar. Bu servis sayesinde Phishing amaçlı düzenlenmiş uygulamalar anında tespit edilmesi sağlanır.

Domain Monitor Blacklist Monitor

Blacklist Monitor, şirket alan adı uzantısı ile gönderilen maillerin spam blacklistine girip girmediğini kontrol ederek olası bir blacklist’e düşmesi durumunda alarm üreterek bilgilendirilmenizi sağlar.

Erişim Engelleme Servisi (Takedown)

Takedown servisi gerek monitor servisleri aracılığıyla gerekse sizin tespit ettiğiniz Phishing vakalarının erişime engellenmesini sağlayan servistir.

Takedown servisi Phishing vakasının kaynağına ulaşarak kaynağını erişime engelleyerek kesin bir çözüm sunar. 7x24x365 hizmet sunan konusunda uzman Takedown ekibimiz talep gönderdiğiniz anda vaka ile ilgili çalışmalara başlayarak sizleri bilgilendirir. Phishing vakası erişime engellendiğinde yine tüm detayların yer aldığı bir bilgilendirme maili gönderir.

2017 yılında gerçekleştirdiğimiz 11420 Phishing vakasında ortalama erişime engelleme süresi 3,2 saat olarak gerçekmiştir.

Dashboard Panel
Dashboard Panel
Dashboard Panel

Kontrol Paneli

Net Koruma’nın geliştirdiği Anti-Phishing paneli Monitor servislerinin ürettiği alarmları ve oluşturduğunuz Takedown taleplerini incelemenizi sağlayan, istatistik bilgileri ve vaka ile ilgili tüm detaylara ulaşabileceğiniz dünyanın en gelişmiş ve en fazla servisi sunan kontrol panelidir.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Demo
Talebi