Markanızı Sahte Hesaplardan Korumak Neden Önemli?

İnternet dolandırıcılığı dendiğinde akıllara ilk gelen büyük kurumların kullanılması. Bankalar, devlet kurumları, büyük markalar adına atılan sahte mesajlar, aramalar ve sahte web siteleri sayesinde dolandırıcılar kişileri istedikleri gibi yönlendirebiliyor. Özellikle bankaların büyük bir kullanım aracı olduğu internet dolandırıcılığı, kurumlar için oldukça önemli.

Markanızın sahte hesaplardan korunması birçok açıdan oldukça önemli olmaktadır. İnternet üzerinden düzenlenen sahte sayfalar ve aramalar neticesinde müşterilerle birlikte markalar da büyük zarar görüyor. Markanızı sahte hesaplardan korumanın neden önemli olduğunu iki ana başlıkta maddeleyebiliriz: Müşteri bilgilerinin dağıtılması ve marka itibarının zedelenmesi.

Müşteri bilgilerinin dağıtılması

Markanıza ya da bankanıza güvenen müşterilerin isteyeceği en son şey datalarınızda kayıtlı olan kişisel verilerinin paylaşılmasıdır. Müşterilerinizin TC kimlik numarasından anne kızlık soyadına kadar tüm bilgileri elinizde tutma yetkisine sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda bu bilgilerin paylaşılmaması için de müşterileri koruyan sözleşmeler mevcut. Bu açıdan oluşturulan her türlü sahte adres, telefon araması gibi sistemlerle müşteri bilgilerinin alınması sağlanmaktadır. Markanıza güvenen müşterilerin de sizin adınız üzerinden bilgilerini paylaşması, sizin de işin içinde olduğunuz algısını ortaya koymaktadır.

Marka itibarının zedelenmesi

Müşteri bilgilerinin dağıtılması ile marka itibarının zedelenmesi birbirini izleyen konulardır. Herhangi bir şekilde markanızın ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık işlemleri, müşterilerinizin size olan güvenini direkt olarak zedelemektedir. İnternet teknolojilerinin bu kadar geliştiği bir dünyada, büyük marka adı altında işleyen bir sitenin sahte hesaplarla mücadele edemiyor olması kullanıcıların güvenilirliğini etkiliyor.

Marka itibarınızın zedelenmesi için illa bir müşterinizin dolandırıcılığa uğraması gerekmiyor. Markanızın internet üzerinde herhangi bir adresinin olması, daha önceden dolandırıcılık işlemine karışmış olması, müşterilerinden birinin bilgilerinin internet üzerinden dağılmış olması gibi durumlar, diğer kullanıcılar için de güvensiz bir alan oluşturuyor.

İnternet dünyası markanızı bir anda zirveye çıkartacağı gibi sahte hesaplara karşı alınmayan önlemler müşteri kaybetmenize de sebep olmaktadır. Bu yüzden mutlaka internet dünyasını en iyi şekilde tarayan uzman bir ekip ile sahte hesaplarınızın varlığını anında tespit etmeli ve bu sayfaların kapatma işlemlerini tamamlamalısınız.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Demo
Talebi